Zajímavý zápis z (ne)povedené schůze:

 

Z á p i s                             

               ze schůze osadního výboru chatové osady Okrouhlík, konané dne 4.11.1995 v hospodě “U Billa”.    

Přítomni:  

Zdenda Bartejs, Jenda Offenbartl (starý Hop), Oli Svítil (Svíčka), Miládka Bobková (...), Jana Krejčová (Krejčka), Boha Patrik Laška, Jenda Prokš (Jenina), Rosťa Cakl (Rostík), Petr Hons (Špekaj Hugo) a Josef Špát (Pepek) – ten přišel o chvilku později.

Ostatní členové osadního výboru mají pro svoji neúčast omluvu, náhlý nástup zimního počasí je prostě zaskočil – byli nepřipraveni.

K věci:

           Schůzi neřídil nikdo. Kafrali jsme naprosto nezávazně, o všem možném i nemožném – co nás právě napadlo. Pochválili jsme hospodě nově nainstalovanou pípu – pivo z ní tentokráte teklo skutečně dobré.

           Aby nám to všem povídalo ještě lépe, objednala  Jana Krejčka každému “malého panáčka” (u příležitosti svých narozenin). A potom Oli Svíčka dopřál všem dokonce velkého fernetštoka, protože nás prý už dlouho neviděl.

           S plnou vážností byl však stanoven den příjezdu (či příchodu) sv. Mikuláše na naší osadu. V letošním roce se tak stane dne 2.12. – v kolik to bude hodin upřesní ještě B. Patrik na osadní hlásnici.

            Téhož dne, to je 2.12.1995, se opět sejde na své schůzi v hospodě “U Billa” osadní výbor, a to v 10,00 hod.

            Kolik nás asi tak přijde? A bude to opět takové pěkné?

 

Zapsal :  Hugo

 

 

 

Ano, ano, schůzovali jsme různě. Jedno je ale nezpochybnitelné, převládala dobrá nálada. Co po mně v osadním výboru zůstalo? Málo, skoro nic – vlastně ano, zavedl jsem, že schůze budou pravidelně každou první sobotu v měsíci,  bude-li to alespoň kapánek možné.  To  – zdá se – přetrvává dodnes.