Chatová osada Okrouhlík


Kousek od Jihlavy leží v čisté přírodě uprostřed lesů několik rybníků. Naleznete v nich  ryby, raky, škeble a užijete si přírodní koupání v čisté vodě. 

Na hrázi prostředního rybníku rostou tři borovice, u hráze stojí osadní hospoda U Billa, kolem rybníků chaty. Osada je je hrdá na svoji trampskou historii, i když se jí nevyhnula modernizace.

Návštěvník Okrouhlíku bývá zpravidla prostředím okouzlen a kdo jednou objeví krásu místní přírody a svéráz obyvatel, stává se již napořád okrouhličanem.

Ti, co měli to štěstí a prožili tady šťastné mládí, nemohou na Okrouhlík zapomenout. Pamětníci vzpomínají na doby bez elektřiny, bez televize a bez vodovodu, zato s petrolejkami, táboráky a improvizovaným letním kinem. Pro promítací aparát vyráběl elektriku náladový benzínový agregát.

V dnešní době je osada plně elektrifikovaná a opatřena kanalizací. Stále více chat majitelé přestavují pro celoroční bydlení, tu s větším, tu s menším citem. Výstavba nových domů se osady zatím dotkla jen minimálně.

Většina chatařů dosud užívá chaty jen v létě, proto pochopitelně nejsou hlášeni v obci Čížov ke stálému pobytu. Možnosti promlouvat do záležitostí obce je velmi omezená, i když se Okrouhlíku mohou velmi silně dotýkat, jako třeba hospodaření s rybníky, s okolními lesy, péče o komunikace a nebo plán územního rozvoje.

Osadní výbor Okrouhlíku v čele s předsedou - šerifem proto založil občanské sdružení s názvem Spolek osada Okrouhlík, o.s. Tento spolek je řádně registrován u Ministerstva vnitra ČR a pro obecní zastupitele Čížova je tak neopominutelným partnerem. Jeho členem se může stát každý osadník. O činnosti Spolku osada Okrouhlík, o.s., se na tomto webu dozvíte vše potřebné a samozřejmě budete vítáni v jeho řadách. 

Program sezóny 2018

Plán akcí - léto  2017

3.června sobota           
OKROUHLICKÉ JARO U BILLA

24.června sobota          
TENIS ČTYŘHRY VETERÁNI

1.července sobota       
LAMPIONOVÝ PRŮVOD

8.července sobota       
OBJEMNÝ ODPAD, CYKLOTOUR

15.července sobota      
SPORTOVNÍ DEN 
MÁJA A VERONIKA KONCERT

16.července neděle      
OSADNÍ VEŘEJNÁ SCHŮZE

22.července sobota      
TENIS – OSADNÍ DVOUHRY

29.července sobota      
KARNEVAL, DĚTSKÉ MALŮVKY, OSADNÍ TÁBORÁK

5.srpna sobota             
VOLEJBAL
(rezerva na táborák)

12.srpna sobota            
TENIS OSADNÍ ČTYŘHRY 
(rezerva na táborák)

19.srpna sobota            
DÁLKOVÝ POCHOD, OKROUHLICKÝ KOTLÍK

26.srpna sobota            
LAMPIONOVÝ PRŮVOD
(rezerva na táborák)


Papež 70

Papež, další z letošních osadníků - jubilantů.Masopust s vepřovými hody, rejem masek a pořádnou veselicí. Fotky najdete na Proběhl další úspěšný Silvestr v hospodě u Billa. 


Tradiční vánoční koncert Pepy Zemana se zpíváním koled na Boží hod vánoční v 17,00 v hospodě U Billa.


Mikulášský večírek byl tradičně v hospodě U Billa, letos 10.12.2016  v 17 hodin. 


V pátek 2.12. hrála skupina KORD s Tomášem Markem v chatě na Zelenině (neboli u Marků). 


26.11.2016 Slavnostní rozsvícení Okrouhlíku. Při  příležitosti první adventní neděle se na řadě chat neděle a také v hospodě U Billa rozsvítilo vánoční osvětlení.

_________________________________

12.11.2016 Svatý Martin v Hospodě u Billa, pilo se mladé víno a jedly se martinské husy.


Jednodenní a týdenní rybářské lístky je nyní možno zakoupit v restauraci U Billa ,přímo v osadě Okrouhlík. Od července 2017.

Schůze 3.11 2018 bude mimořádně na tenisovém kurtu.